Levandulová svatba – romantická svatba ve stylu Provence

Hledáte jednotný styl, do kterého můžete uspořádat svou svatbu? Ať už patříte mezi milovníky levandulové vůně, fialové barvy či Provence, pak je pro vás skvělou volbou levandulová svatba. Levandule totiž nabízí různé využití, stane se skvělou dekorací a ve starodávné květomluvě navíc symbolizovala lásku na první pohled.

Sezóna levandule

Levandule je jedinečnou květinou, kterou poznáte i pouze podle vůně. Kromě toho nabízí elegantní vzhled – levandulová pole jsou velmi působivá. Sezóna levandule trvá několik týdnů, můžete si tak vybrat libovolný termín v rozmezí od června do srpna, kdy kvete. Myslete na to už při plánování svatby. Využít ji můžete jako jedinečnou dekoraci, součást výzdoby, anebo si své ano říci přímo na levandulovém poli. Kdykoliv tak v budoucnu ucítíte levandulovou vůni, nepochybně si vzpomenete na svůj svatební den.

Pokud vás neláká hlavní svatební sezona a chcete mít, i přes pověry, svatbu v květnu, levanduli bohužel asi nestihnete!

Levandulová pole

Levandulová pole rozhodně nenajdeme pouze v Provence. Celá řada jich je rozeseta také po naší republice. Na některých z nich se tak může Vaše levandulová svatba odehrát a nebudete muset opustit naši kotlinu.

  1. Jedním z takových míst je například levandulový statek Bezděkov, kde se levandule pěstuje již od roku 2014.
  2. Dalším místem, kde lze uspořádat levandulovou svatbu, je Levandulové údolí ve Zdicích.

Levandulových polí je u nás celá řada, je však třeba informovat se o tom, zda je možné uspořádat na vybraném místě svatbu.

nevěsta a levandulové pole

Boho svatba na levandulovém poli? Podle nás dokonalá kombinace!

Levandule a léto také navozuje příjemnou „francouzskou“ atmosféru, ke které patří rozhodně pohoda, dobré víno a ve večerních hodinách také příjemné osvětlení světýlky.

Voňavá výzdoba

Snítky levandule lze využít jako přírodní výzdobu. Záleží pouze na vaší kreativitě, k čemu se rozhodnete je využít. Tématu se můžete držet již od počátku, a to při rozesílání svatebního oznámení – přidejte do obálky také snítku levandule. Kromě toho lze však připravit levandulovou výzdobu také na svatební tabuli.

levandulové makronky

Náš tip: Tímto způsobem lze vyřešit i jmenovky na stůl pro hosty, stačí k levandulové kytičce připevnit mašlí jmenovku. Získáte tak originální svatební jmenovky pro uspořádání zasedacího pořádku.

Levandule by samozřejmě neměla chybět ani ve vaší svatební kytici. Ta může být tvořena pouze samotnou levandulí, ovšem skvěle se doplňuje také s dalšími květy jako jsou růže, kopretiny, obilné klasy a mnoho dalších. Z levandule si také můžete vyrobit věneček do vlasů. Možností využití je celá řada.

Levandulová svatba a kombinace barev

Levandule má výrazně fialovou barvu, a stane se tak dominantním prvkem svatební výzdoby. Do fialové barvy můžete ladit všechny ostatní dekorace, ovšem je dobré zvolit také některé neutrální barvy jako je bílá či krémová. Vznikne tak zajímavý kontrast, který bude vypadat skvěle. Motiv levandule můžete využít různě – nechte ho otisknout na svatební oznámení, z neutrálního bílého papíru se rázem stane kousek umění.

Motiv levandule se může objevit třeba také na papírových ubrouscích.

Miřte na všechny smysly

Díky tomu, jak je levandule výrazná, zaujmete všechny smysly hostů. Nejenže je upoutá výrazná barva, zvýraznit můžete také vůni levandule a provonět tak celý svatební den. A to, ať už se rozhodnete levanduli rozmístit po stole, anebo zvolíte aromalampy s levandulovou vůní pro intenzivnější prožitek. Neměli bychom však zapomínat ani na to, že levandule se skvěle hodí i do jídla.

pole s levandulí

Náš tip: Může se tak stát součástí svatebního dortu, dalších cukrovinek, výborná je také levandulová limonáda či snítka levandule pro ozdobu drinku.

Tematický fotokoutek

Na většině svateb v této době nechybí ani fotokoutek. Jestliže se vám levandulová svatba zamlouvá, zařiďte i fotokoutek v tomto stylu. Hosté tak získají jedinečnou vzpomínku, a na vaši svatbu rozhodně nikdy nezapomenou.

Fotokoutek ve stylu Provence je originální a navodí romantickou atmosféru. Určitě si tedy nezapomeňte polaroid na svatbu vzít!

Levanduli můžete využít čerstvou i sušenou, díky tomu se tak hodí k různým možnostem. Stane se skvělou dekorací, voňavým prvkem a dodá vaší svatbě jedinečný styl. Levanduli lze do svatebního dne zakomponovat různě, záleží tedy už pouze na vašich preferencích.