Boho svatba

Svatební den rozhodně nemusí být plný nepříjemných formalit a zkostnatělých tradic. Jestliže vás takováto představa neláká, určitě vás nadchne boho svatba! Ta kombinuje uvolněnou atmosféru s příjemným prostředím. Užijte si svou svatbu v tak trochu jiném stylu.

Výběr lokality

Boho svatba je nedílně spjata s přírodními prvky. Ideálním místem pro takovouto svatbu proto bývá například louka, palouček v lese a podobné lokality. V případě, že nechcete riskovat, že vám vrtochy počasí pokazí váš den, zvolte jiné místo – například stará stodola má jedinečný rustikální nádech, který se pro boho svatbu hodí.

Možná takové místo máte ve svém okolí, aniž byste ho dosud odhalili.

Pokud hledáte inspiraci, mezi skvělá místa pro pořádání boho svatby patří například:

 • zámek Úholičky,
 • lom Mokrýšov,
 • či třeba stodola Hruška.

Vhodných míst je opravdu mnoho, některé z nich dokonce nabízí také svatební ubytování a mohou pro vás připravit i svatební hostinu.

Vhodné šaty

Jestliže máte v oblibě boho styl, pak vás pravděpodobně neosloví klasické honosné šaty, které jsou pro svatbu běžné. Boho svatební šaty vypadají trochu jinak.

Měly by podtrhnout vaši ženskost, bude z vás víla spjatá s přírodou. Celkový vzhled je proto mnohdy tvořen jednoduchými šaty z krajek ve splývavém střihu, uvolněným účesem, který může být doplněn květinami.

boho svatbební šaty

Náš tip: Namísto podpatků obujte něžné sandálky, které se do přírody hodí mnohem více. Užijte si svatební den ve svém stylu.

Líčení a doplňky

Ani líčení by nemělo být příliš výrazné. Mnohem lepší volbou, která se pro boho svatbu hodí, je přirozené líčení, které pouze podtrhne vaše přednosti. Cílem totiž je, abyste byla stále sama sebou.

Ani se složitým účesem si tak nemusíte dělat hlavu – nejlépe působí rozpuštěné vlasy či volné drdoly doplněné čelenkou či květinovým věnečkem. Vytvořte ze sebe éterickou vílu a splyňte tak s okolní přírodou.

Náš tip: Květiny můžete využít i jako další doplňky, vytvořit z nich lze působivé náramky na kotníky či zápěstí.

Oblek

Poněkud složitější to s oblečením na boho svatbu může mít ženich. Svatební oblek má totiž poměrně jasná pravidla. I ta lze však elegantně obejít pro přírodní svatbu.

 • Je důležité, aby oblek byl pohodlný a přirozený.
 • Oblíbenou volbou proto bývají lněné kalhoty doplněné vzdušnou košilí.
 • Kravata bývá spíše navíc, namísto ní můžete zvolit motýlka, anebo nic.
 • Pro podtrhnutí boho stylu je dobré vyhrnout nohavice kalhot nad kotníky a vykasat si rukávy košile.
 • Skvělými doplňky jsou kšandy či třeba plátěný klobouk. Tak dokonale splynete se svojí nevěstou.
 • Důležité je zvolit také pohodlnou obuv – mokasíny či plátěnky. Některé páry si však chtějí spojení s přírodou opravdu užít, a tak do manželství vyráží na boso.

Boho svatba v podstatě nemá pravidla – důležité je, abyste se vy cítili dobře. To může usnadnit plánování svatby 🙂

Snubní prstýnky

Výběr snubních prstenů je důležitý, tento šperk totiž bude vaši ruku pravděpodobně zdobit každý den. Možností je celá řada, rozhodnout se můžete pro klasické prsteny. Ovšem pro boho svatbu jsou častou volbou vintage prstýnky, které kombinují moderní zpracování a vzhled s nádechem starých časů. Záleží už pouze na vás, zda se rozhodnete pro prsteny bez motivu, anebo se vám zalíbí prsteny s decentním zdobením přírodními motivy.

Svatební obřad můžete na boho svatbě absolovat klidně naboso!

Je třeba zvolit také vhodnou barvu – klasikou jsou zlaté či stříbrné prsteny. Ovšem pokud jste milovníky boho stylu, možná vás zaujmou spíše prsteny s růžovým nádechem. Na prstu jsou poměrně nevýrazné, jelikož ladí s pokožkou.

Boho kytice

Svatební kytice by měla být divoká – a rozhodně ne nudná. Nečekejte tedy žádnou uhlazenou kytici s velkou mašlí. Kytici na boho svatbu si můžete vytvořit i sama – čímž více se přiblížíte divoké přírodě, tím lépe. Jsou tedy využívány hlavně běžně dostupné druhy květin, které byste si mohli natrhat na louce.

boho kytice

K dozdobení jsou využívány různé traviny a lístky, případně se nebojte ani dalších přírodních materiálů jako jsou šípky, makovice či třeba obilné klasy. Všechny tyto prvky dodají kytici ten pravý nádech boho stylu.

Buďte kreativní a nenechte se svazovat společenskými představami.

Přiléhavá výzdoba

Kromě květin je samozřejmě důležitá také další výzdoba. I zde je dobré držet se přírodních materiálů.

 • K tomu se skvěle hodí kombinace výrazné krajky s neutrálním jutovým běhounem. Toto duo se bude vyjímat na svatební tabuli.
 • Na stůl můžete přidat ještě zavařovací sklenice či skleněné vázy, ať už na květiny či jako svícny.
 • Pro tu pravou boho atmosféru by pak nemělo chybět ani příjemné světlo, které dotvoří atmosféru. Pokud máte možnost, používejte lucerničky a svíčky. Populární jsou však také světýlka, která můžete zavěsit v podstatě kamkoliv.
 • 3D Písmena vám pomohou napsat Vaše nové společné příjmení a použít je například ve fotokoutku!

Právě tyto detaily vytváří dokonalý dojem celého konceptu.

Náš tip: K dekoraci se hodí také nápisy z jednoduchých písmen, které jsou na první pohled nenápadné. Nebo naopak nápadná a velká svíticí písmena.

Dort a další sladkosti

V neposlední řadě je důležité stylu svatby přizpůsobit také svatební dort a další cukrovinky. Ani v tomto případě zřejmě neoceníte načančaný dort, který vypadá jako z luxusního časopisu. Pro tento styl svatby se výborně hodí takzvané naked dorty. Ty nabízí jednoduché zdobení, korpus s krémem je doplněn o čerstvé ovoce, květy a další decentní doplňky. Do tohoto stylu můžete samozřejmě přizpůsobit i další zákusky či případně celé svatební menu.

Boho svatba je jedním slovem jedinečná. Nabízí totiž velmi útulnou atmosféru oproti svatbám, na které jsme běžně zvyklí. Užijete si tak svůj den bez formálností podle vlastních pravidel. Nezapomeňte však své hosty připravit na to, že svatba se koná venku, a je tak třeba přizpůsobit tomu oblečení i obuv.