Instax Mini: Co je malý, to je hezký. A dobrý

Co je malý, to je hezký. Přesně to jde bez problému říct i o Instaxu Mini, který je základní variantou v rodině polaroidových fotoaparátů řady Instax. A i když se jedná o základní model, tak rozhodně nebudete zklamáni, pokud si jej vyberete. Jeho použití je naprosto jednoduché, baterie vydrží napájet foťák dlouhou dobu a díky jeho rozměrům si ho sbalíte všude s sebou opravdu jednoduše. Instax Mini je prostě malý, ale šikovný.

Pokud se na nějaké akci setkáte s Instaxem, nejčastěji se bude jednat právě o variantu Mini. Vyrábí se v pestrých barvách a vybírat můžete od modré, přes bílou a černou, až po růžové či další výrazné barvy. V rámci naší půjčovny máme také celou plejádu barev, ale jaká na vás vyjde, to je ve hvězdách, ostudu ale neudělá ani jeden!

Jaké má Instax Mini výhody?

Hlavní výhody Instaxu ve variantě Mini je samozřejmě rozměr. Je ze všech Instaxů nejmenší, což znamená, že je 10,7 centimetru široký, na výšku měří 12,1 centimetru a jeho hloubka je 6,7 centimetru. Hmotnost pod 300 gramů zaručuje, že ho můžete mít u sebe klidně celý den a nebude vás vůbec obtěžovat.

Velikost fotografie

Nejmenší přístroj logicky tiskne nejmenší fotografie. A vzhledem k formátu fotografií se hodí spíše pro menší skupinky, nebo focení momentek ze svatby, či jakékoli jiné akce. Instax Mini tiskne fotografie na filmy o rozměru 86×54 milimetru s tím, že samotná fotka má rozměr 62×46 milimetru. Pokud na takovou fotku vyfotíte 15 lidí z dálky, budou opravdu maličcí, ale dvojičky a trojičky nejsou problém a snadno takovou fotku nalepíte do svého fotoalba, nebo si ji vložíte do peněženky.

Technické parametry

Pokud si rádi všechno srovnáte, určitě vás budou zajímat především technické parametry Instaxu Mini, abyste věděli naprosto přesně, na co se můžete těšit. Vybíráme pro vás ty nejdůležitější:

Objektiv2 komponenty, 2 členy, f=60 mm, 1:12,7
HledáčekOptický hledáček (Real image), 0.37× s regulací cílového bodu
Ostření0,6 m – ∞
Závěrka1/60 s
Ovládání expoziceAutomatická s blokádou rozsahu (ISO 800): 5-15,5 LV, kompenzace expozice (High Key): +2/3 EVtd>
Výstup filmuAutomatický
BleskVestavěný automatický elektronický blesk, doba nabíjení: 0,2-7 s (nová baterie), ukazatel nabíjení blesku, režim doplňkového blesku, efektivní dosah blesku: 0,3-2,7 m
Displej s tekutými krystaly (LCD)Počitadlo expozice (počet zbývajících snímků), režim fotografování (Selfie, Makro, Krajina, Doplňkový blesk, High Key, Auto), samospoušť (1 políčko nebo 2 políčka v režimu sériového snímání)
Napájecí zdrojDvě AA 1,5V alkalické baterie. Výdrž: 10 kazetek s filmem (dle našich zkušebních podmínek)

Chcete si zapůjčit Instax Mini?

A jak to bude, když si budete chtít zapůjčit Instax Mini? Za zapůjčení samotného fotoaparátu neplatíte nic, jako v případě dalších Instaxů, cena za jeden snímek bude v tomto případě 23 Kč s tím, že minimální množství, které Vám bude naúčtováno při každém zapůjčení, je 50 snímků. Více informací o tom, jak zapůjčení funguje, najdete zde.