Instax Square: Stylový čtverec fotkám sluší!

Jestli máte rádi pořádek a symetričnost, potom pro vás bude Instax square jasnou volbou. Jedná se už o větší fotoaparát a díky tomu dostanete i větší fotografie, kdy samotný snímek má právě stylový čtvercový tvar, který vám může připomínat nejmenovanou sociální síť založenou na sdílení fotek. Jaká to asi bude, že?

Pokud je pro vás rozhodující, aby váš instax vypadal co nejlíp a nejvíc stylově, potom jste (podle nás) právě našli vítěze. Instax Square ve variantě SQ1 vypadá prostě skvěle, design je naprosto jednoduchý bez jakýchkoli zbytečností a jeho funkčnost je skvělá. Vytištěné fotografie navíc díky čtvercovému tvaru vypadají přirozeně a trendy.

Jaké jsou výhody Instax Square?

Výhoda číslo 1 – tvar fotografie. Čtverec je zkrátka v kurzu a v kombinaci s bílým rámečkem vytištěné fotografie vypadá vše prostě perfektně. Hlavní předností tohoto fotoaparátu je právě jeho minimalistický design a provedení v jemnějších, pastelových barvách. Vybaven je také režimem seflie focení, kdy vám pomůže malé zrcátko hned vedle objektivu, abyste si snadno zkontrolovali, jestli při focení nemíříte úplně vedle. Pokud máte rádi momentky, tak vás Instax Square také potěší tím, že ho zapnete během vteřiny – stačí pootočit objektivem a můžete fotit!

Velikost foťáku a fotografie

Pokud chcete fotit čtvercové snímky, budete s sebou muset nosit trochu větší přístroj, než v případě Instaxu Mini. Zas tak dramatická změna to ale nebude, proto se určitě rozhodujte hlavně tím, co se vám zkrátka a dobře líbí nejvíc. Samotný aparát je široký 11,8 cm, na výšku má lehce přes 13 a hloubka je 5,7 centimetru. Instax square pro vás bude představovat zátěž o hmotnosti 390 gramů, což se určitě dá vydržet.

A fotografie? Jeden film má rozměr o velikosti 86×72 milimetrů a vaše fotografie budou vytištěny o rozměru 62×62 milimetru.

Technické parametry

Jestli vás nepřesvědčí design a stylovost Instaxu Square, tak to možná udělají technické parametry přístroje. A ty jsou:

ObjektivVyjímatelná čočka, 2 komponenty, 2 prvky, f = 65,75 mm, 1:12,6
HledáčekInvertovaný hledáček Galiley, 0,4 x, s cílovým bodem
OstřeníMotorové třístupňové spínání (0,3 m – 0,5 m, 0,5 m – 2 m a dále)
Makro režim (0,3 m – 0,5 m)
Normální režim (0,5 m – 2 m)
Režim krajiny (2 m a dále)
 Závěrkaelektronická 1,6 s – 1/400 sec.
ExpoziceAutomatická, blokovaná (ISO 800): LV 5 – LV 15,5,
Kompenzace expozice: ± 2/3 EV
BleskV režimu makra: vestavěný automatický elektronický blesk
V jiném režimu než režimu Makro: Blesk zapnutý (pokud nepoužíváte režim vypnutí blesku)
Doba nabíjení: 0,2 s – 7 s (s novou baterií), indikátor nabíjení blesku,
Efektivní rozsah světelných světel: 0,3 m – 2,7 m

SamospoušťElektronicky řízená, cca. 10 sekundové zpoždění, lze zastavit v polovině běhu
LED displejRežim fotografování (Auto, Selfie, Makro, Krajina, Dvou expozice), Nastavení jasu, Potlačení blesku, Režim samospouště

Pokud potřebujete, můžete si i prohlédnout návod k použití!

Chci zapůjčit Instax Square

Pokud jste se rozhodli pro fotky ve čtvercovém formátu, tak bude zapůjčení Instaxu Square tou správnou (a jedinou) volbou! Stejně jako v případě ostatních variant, i zde je zapůjčení zcela zdarma, cena jednoho snímku je 28 Kč a minimální množství, které musíte propotit, a bude vám účtováno, je 50 snímků. Objednáte si ho?

Objednávka Polaroid

Vaše jméno a příjmení(Required)
DD dot MM dot YYYY
Please enter a number from 60 to 300.
Kolik fotek budete chtít? Minimum je 60, přidávejte násobky po 10