Instax Wide 300: Když razíte heslo „čím větší, tím lepší“

Razíte heslo, že to největší znamená i to nejlepší? Pak si budete určitě chtít vybrat Instax ve verzi Wide 300, která vaše požadavky splní do puntíku. Tento přístroj je v porovnání s ostatními Instaxy opravdu o poznání větší, ale jak jeho jméno napovídá, je především širší. Což je výhoda, pokud chcete mít své fotky pěkně na šířku, jak je to nejčastější.

Než se pro Instax Wide 300 rozhodnete, důsledně zvažte, jak budete chtít s fotoaparátem zacházet. Jeho rozměry není možné označit za kompaktní ani náhodou a proto je tento typ Instaxu vhodný především v momentě, kdy chcete fotit velké množství fotek, na jednom místě. Tedy právě pokud hledáte vhodný polaroid na svatbu, nebo jakoukoli jinou párty.

Jaké výhody má Instax Wide 300?

Zde je odpověď opravdu jednoduchá. Hlavní výhoda je zkrátka a dobře velikost vytištěné fotografie. Pokud byste ji porovnali se snímkem, který pro vás vytvoří verze Mini, tak zjistíte, že fotografie z Widu je dvakrát větší. A to do šířky. K čemu je to dobré? Pokud budete chtít fotit třeba panoramatické fotky, nebo pokud budete chtít tímto analogem fotit větší skupinky lidí. Na takto velkou fotku není problém naskládat i 10 lidí vedle sebe tak, aby se každý na fotce zcela bez problému poznal. Prostě na skupinové fotky je ideální Wide. Tečka.

Velikost foťáku a fotografie

Hned na začátku jsme zmínili, že Instax Wide 300 není žádný drobek, ale co to přesně znamená? Pokud se pro něj rozhodněte, připravte se na foťák o rozměrech 11,7 cm na výšku, šířka má téměř Z18 centimetrů a hloubka foťáku je 9,5 centimetru. S takovým foťákem už nejde předpokládat, že ho budete chtít vzít s sebou na celodenní výlet. V takovém případě si hoďte do batohu Mini a vyrazte!

Pokud se pro něj rozhodnete, bude pro vás největší odměnou rozměr pořízených fotografií. Ty jsou totiž vytištěny na papír o rozměru 108×86 milimetrů a samotná fotka má rozměry 99×62 milimetrů. Když jimi budete chtít naplnit fotoalbum, mohou si je prohlížet i prarodiče a bez brýlí! A to se vyplatí!

Technické parametry?

Je-li Vám informace o tom, že větší „Instax prostě nepůjčíte“ málo, pak si nejspíš chcete prozkoumat některé technické parametry, abyste měli kompletní a ucelený přehled o tom, co vám Wide 300 nabízí.

ObjektivVysouvací objektiv, 2 konstrukční části, 2 optické členy, f = 95 mm, 1:14
HledáčekReal image, 0,37x s ostřícím bodem
OstřeníPřepínání ostření – 2 možnosti nastavení (0,9 m – 3 m / 3 m – ∞). Normal mód (0,9 m – 3 m). Landscape mód (3 m – ∞).
Ovládání expoziceAutomatická, LV5,0 – 15,5 (ISO 800), světlá-tmavá kontrola expozice ±2/3EV
Výstup filmuAutomatický
BleskZabudovaný automatický electronický blesk, 0,2 sec – 6 sec, Indikátor blesku (LED červené světlo), Fill-in Flash mód, efektivní rozsah blesku: 0,9 m – 3 m
Displej s tekutými krystaly (LCD)Počítadlo snímků, kontrola jasu, blesk ON / OFF
Napájecí zdroj4x AA 1.5 alkalické baterie baterie. Výdrž: 10 balíčků filmů (dle námi provedených testů)

Zapůjčení Instaxu Wide 300

Jestli se vám tahle mašina líbí, tak si ji od nás můžete zadarmo zapůjčit, stejně tak, jako všechny její menší sourozence. Budeme Vám účtovat pouze fotografie, které na Widu vyfotíte, každá fotka Vás vyjde na 32 Kč a minimální množství, které budeme vždy účtovat, je 50 fotografií. Zapůjčíte si ho?