Polaroid na svatbu? Určitě by tam neměl chybět!

Polaroid je označením pro instantní fotoaparát. Jeho výhodou je, že během pár vteřin od pořízení fotografie můžete držet její papírovou podobu v ruce. Celý proces je velmi jednoduchý, přičemž focení tímto fotoaparátem je skvělou zábavou – a vytvořené fotky jsou opravdu originální a vypadají skvěle. Zapůjčíte si polaroid na svatbu?

Originální vzpomínky

Tím nejčastějším důvodem, proč se lidé rozhodují pro pořízení polaroidu na svatbu, jsou právě jedinečně vypadající fotografie.

 • Díky tomu, že jsou fotografie instantní, s nimi můžete ihned pracovat. To bývá s oblibou využíváno pro tvorbu originálního svatebního alba. Každý z hostů si totiž může vytvořit svou fotku.
 • Potřebovat budete také album, do kterého pak budete všechny fotografie lepit.
 • Pak už stačí jen fixa.
 • Analogové fotografie jsou dnes už trochu retro, ale máloco je překoná!
polaroidky v albu

Na každou stránku totiž hosté mohou umístit svou fotografii a připsat k ní krátký vzkaz. Díky tomu novomanželé získají nádhernou vzpomínku. V podstatě se jedná o návštěvní knihu zkombinovanou s nádherným fotoalbem. Na jeho tvorbě se může podílet opravdu každý.

Stačí hostům svěřit do rukou polaroid a na konci dne prolistovat vzniklé album. Tak můžete mít všechny vzpomínky pohromadě. Kdo si polaroid na svatbu půjčil, určitě vám doporučí to samé.

Jedinečné fotografie                                                           

Fotografie z polaroidu jsou velmi specifické. Jejich velikost záleží na tom, jaké rozměry instantního filmu vyberete. V zásadě jsou však menších rozměrů, přičemž mají typický bílý rámeček. Nejedná se tak o běžné fotky. Ovšem nepočítejte se skvělou kvalitou fotek, polaroid je závislý na dobrých světelných podmínkách.

Je doplněn bleskem, takže se nemusíte bát, že byste bez světla nemohli fotit. I přesto je však vzhled instantních fotek velmi specifický. Právě to jim však dodává kouzlo, díky němuž jsou tak oblíbené. Kromě vytváření svatebního alba si hosté mohou hned po vyfocení odnést vzpomínku na váš svatební den.

album s polaroidy

Profesionální polaroid fotky

Jestliže toužíte po polaroidových fotkách, ovšem nevěříte si s polaroidem ve vlastních rukách, můžete se obrátit na profesionála.

 • Ten má totiž s těmito fotoaparáty bohaté zkušenosti, takže fotky budou jednoduše dokonalé.
 • Případně můžete využít také služby, kdy fotky rovnou nalepí do fotoknihy, která je skvělou vzpomínkou.
 • Fotky si samozřejmě mohou také hosté brát domů na památku.
 • K této službě navíc můžete využít také komplexní řešení celého polaroidového fotokoutku. Vy se tak nebudete muset starat o pozadí, rekvizity ani realizaci focení, přičemž se hosté skvěle zabaví.

Pokud se rozhodnete pro instax místo fotokoutku s obsluhou, pravděpodobně taky něco ušetříte.

U fotek, které se hned vytisknou oceníte především okamžiky, které zachytí.

Zachycení atmosféry

Polaroidy se stávají oblíbenou součástí svateb. Fotografie jsou působivé, a to hlavně díky poněkud retro stylu, kterým jsou typické. Tento romantický nádech se na svatbu skvěle hodí. Instantní fotoaparáty jsou však stvořeny hlavně pro zachycení atmosféry, nikoliv významného okamžiku. Proto jej neberte jako hlavní fotoaparát. K zachycení prvního polibku, nasazení prstýnků a podobně významných chvil je mnohem praktičtější digitální fotoaparát.

Ovšem pokud máte chvilku s přáteli, polaroid vám pomůže zachytit společný čas do jedinečné malé fotografie.

Výběr vhodného místa na polaroid fotokoutek

Analogový foťák může mít také svá úskalí. Kvalita fotografií je značně závislá na dostupném světle, takže byste měli vybírat světlé místo. Instantní fotoaparáty jsou sice vybaveny bleskem, ovšem pro ostré fotky je lepší pracovat s přirozeným světlem. V případě venkovní svatby se tedy snažte najít ideální místo, které má působivé pozadí a bude se na něm dobře fotit.

Polaroid ve fotokoutku

V případě, že se svatba koná ve vnitřních prostorách, nemusíte tyto starosti řešit. Využít totiž můžete studiová světla, takže si skvělé podmínky vytvoříte kdekoliv. Snažte se polaroid fotokoutek umístit blízko centru události. Pokud by byl totiž příliš vzdálený, pravděpodobně ho tolik hostů nevyužije.

Náš tip: U venkovní svatby předem myslete také na počasí. Jestliže předpověď hlásí déšť, nachystejte raději vše pod přístřešek.

Fotokoutek, nebo terén?

Někdy bývá polaroid používán do fotokoutku. Samozřejmě se hodí vytvořit na svatbě takový, který bude plný rekvizit a možností pro focení. Výhodou polaroidu však je, že ho můžete vzít kamkoliv. Je kompaktní a lehký, takže se skvěle hodí pro focení v terénu. Není tak důvod omezovat se pouze na fotokoutek. Zachytit s ním můžete jakýkoliv moment, je skvělý pro spontánní fotografie. Díky tomu můžete mít památku na celý život.

Polaroid a fotokoutek a rekvizity!

Ačkoliv polaroidové fotky jsou výrazné samy o sobě, hodí se připravit také dekorace a rekvizity.

 • Jestliže jste našli venku dokonalé místo, které se vám líbí tak, jak je, nemusíte výzdobu vůbec řešit.
 • Jestliže však přeci jen chcete využít dekorace, podívejte se po papírových girlandách, balóncích a dalších drobnostech.
 • Focení může probíhat jak přes tak, tak samozřejmě i po setmění, hodit se tak můžou dekorační světýlka!
 • Chybět by neměly ani žertovné rekvizity, díky kterým si každý může fotku přizpůsobit. Oblíbené jsou papírové kníry, brýle, motýlky a další na špejli. Dobře vypadají také klobouky, paruky či různé věnce.
fotokoutek s polaroidem na svatbu

Záleží jen na vás, jaké doplňky vyberete, snažte se je však přizpůsobit tématu svatby. Neutrální volbou jsou tabulky a bubliny, na které můžete napsat libovolný text. Vyrobit si je můžete sami – pokud je potřete tabulovou barvou, budete na ně moci snadno psát křídou– a získáte tak neomezené možnosti. Na fotkách skvěle vypadají bubliny, připravte proto pro hosty dostatek bublifuků.

Polaroid na svatbu je skvělá zábava!

U instantních fotoaparátů se počítá s tím, že fotografie z něj nebudou dokonale ostré a osvětlené. V tom však spočívá kouzlo – fotografie vyjde z fotoaparátu ve své původní podobě. Pro někoho tak může být složité vytvořit hezké fotky, s trochou cviku to však zvládne každý. Profesionální fotky však nechte fotografům. Zároveň je také pravděpodobné, že polaroid budete potřebovat opravdu nárazově, takže bohatě stačí, když si polaroid na svatbu zapůjčíte.

Polaroid slouží hlavně k zábavě. Takovýto fotoaparát se vám totiž do rukou nedostane každý den. Instantní fotoaparáty jsou oblíbené právě proto, že nejsou dokonalé a vyšperkované. Podstatou polaroidových fotek je právě jejich nedokonalost.

Na každý jeden fotopapír totiž připadá jedinečný moment zachycený v danou chvíli. Právě to z těchto fotek dělá dokonalou vzpomínku, ať už ve svatebním albu, nebo jako jednotlivé fotky.

Připravte nástěnku

Vzhledem k tomu, že z polaroidu dostanete fotky téměř ihned, je třeba vymyslet, kam je hosté budou odkládat. Tedy v případě, že si danou fotku nechtějí vzít s sebou na památku.

 • Jednoduchým a praktickým řešením je natažení jutového provázku.
 • Jestliže nemáte vhodné místo, můžete ho snadno omotat kolem kmenu stromu.
 • Pak už jen stačí připravit kolíčky.
fotky z polaroidu

Každý z hostů může připnout fotku na provázek, takže zůstanou novomanželům jako vzpomínky na tento významný den. Případně můžete připravit rovnou také fotoalbum, do něhož svatebčané fotky nalepí. Výhodou je, že mohou připojit také krátký vzkaz.

Pokud se rozhodnete, že si chcete polaroid na svatbu pořídit, později toho určitě nebudete litovat. Hosté vám pořídí dokonalé momentky, díky kterým si budete moct u fotoalba vybavovat vzpomínky na svatbu ještě dlouho po ní.