Fotokoutek na maturitní ples

Součástí snad každého maturitního plesu je fotokoutek. Maturanti i hosté si díky němu užijí spoustu zábavy, přičemž získají jedinečné vzpomínkové fotografie. Nabízí se řada možností, jak fotokoutek na maturitní ples přizpůsobit, aby se na něj perfektně hodil. Klíčové jsou rekvizity, díky nimž budou fotky originální.

Vtipné hlášky

Cedulky s krátkým textem by neměly chybět v žádném fotokoutku.

  • Zakoupit můžete cedulky přizpůsobené přímo na maturitní ples s různými hláškami.
  • Případně můžete vytvořit i vlastní.
  • Ovšem jestliže chcete, aby rekvizity byly přímo šité na míru, pořiďte speciální tabulky, na které lze snadno psát křídou.
  • Nejlepší variantou je rozhodně vytvoření fotorámu na míru Vaší třídě!

Díky tomu si každý vytvoří libovolné a originální cedule do fotokoutku. Pro maturanty se tato možnost skvěle hodí, jelikož můžete zaznamenat typické hlášky z vašeho ročníku a podobně. Hravě tak vytvoříte zábavný fotokoutek na maturitní ples.

Party doplňky

Vzhledem k tomu, že maturitní ples bývá velkou oslavou, chybět by neměly ani pořádné doplňky. Kreativitě se meze nekladou, takže můžete vybírat i pořádně extravagantní doplňky. S oblibou jsou využívány brýle velkých rozměrů či různých tvarů. Ty můžete doplnit ještě veselým kloboukem, čelenkou s rohy či oušky a řadou dalších věcí.

Výběr záleží jen na vás – čím více doplňků, tím více možností. Nebojte se proto sáhnout po více možnostech, díky kterým si každý najde to pravé pro sebe. Party rekvizity mohou být opravdu rozmanité. Například perfektně se mohou hodit také světýlka Hodit se bude také maturitní šerpa, která je pro maturanty nebytností.

Balónkové nápisy na fotokoutek

Balónky jsou oblíbenou dekorací, která má široké využití. Do fotokoutku samozřejmě můžete zakomponovat jednotlivé balónky či z nich vytvořit libovolnou kreaci. Pokud však nechcete jen tak obyčejné balónky, můžete si pořídit balónková písmena. Pořídit lze hotové nápisy, které bývají poměrně neutrální, například „party“, „slavíme“ a podobně.

Ovšem zakoupit můžete i jednotlivá písmena a čísla, ze kterých pak složíte libovolný nápis. Získáte tak efektní ozdobu pozadí, pokud do fotokoutku umístíte například označení vašeho ročníku či cokoliv jiného, co má pro vás význam.

Náš tip: Lze zakoupit i abecední sadu balónků, ze které si každý může složit jakákoliv slova.

Originální pozadí

Jestliže se rozhodnete pro pronájem fotokoutku, většinou si můžete vybrat z mnoha různých pozadí. Ať už chcete pouze jednu barvu, anebo raději různé vzory, které se na váš maturitní ples budou hodit.

  1. Jednobarevné pozadí si můžete vytvořit sami, zakoupit můžete papírové pozadí či plátno. Většinou je však finančně příznivější pronájem fotokoutku včetně pozadí.
  2.  Případně můžete pozadí také vynechat a využít pouze prostředí, ve kterém se ples koná.
  3. Jestliže však chcete něco netradičního, skvělou volbou je takzvané klíčovací pozadí. Většinou se jedná o plátno zelené barvy, namísto něhož pak počítačově můžete dosadit cokoliv budete chtít.

Stačí se nechat vyfotit a obsluha fotokoutku poté během několika málo vteřin vyplní do pozadí libovolnou fotografii, kterou chcete jako pozadí.

Přizpůsobte se tématu

Vzhledem k tomu, že je každý maturitní ples velmi individuální, je složité vybrat konkrétní rekvizity do fotokoutku. Většina plesů bývá přizpůsobena na určité téma, podle toho byste měli vybírat také doplňky. Je to tedy velmi individuální v závislosti na tématu, které jste pro svůj maturák vybrali.

Pokud ho stylizujete podle filmu či pohádky, najděte rekvizity, které s ním přímo souvisí. Oblíbená jsou však také obecná témata – období z historie, například 80. léta a podobně, námořnické téma, piráti a mnoho dalšího. Pokud si tedy nejste jisti, jaké rekvizity na fotokoutek vybrat, držte se hlavně tématu celého plesu.

Výběr rekvizit do fotokoutku na maturitní ples můžete nechat na profesionálech. Pokud však toužíte po jedinečných fotkách, ze kterých bude sálat ta správná atmosféra, snažte se najít konkrétní doplňky, které padnou vašemu stylu. Ale za nás – fotokoutek na maturitní ples prostě patří!