Polaroidové fotky: Vytvořte si originální svatební fotoalbum

Jestliže chcete i něco jiného než vyšperkované fotografie od profesionálního fotografa, které si později uložíte do rodinného alba, polaroidové fotky jsou pro vás to pravé. Nabízí se několik různých možností, jak je můžete kreativně zpracovat do fotoalba, takže budou krásnou vzpomínkou na váš svatební den.

Polaroidové fotky

Pokud hledáte jednoduché, a přesto efektní řešení, můžete si pořídit klasické fotoalbum určené přímo pro instantní fotografie. Mnohdy mívají jednoduchý design, na jejich stránky během chvilky uložíte všechny pořízené fotky.

 • Při nákupu vždy dávejte pozor na to, aby rozměr fotoalba odpovídal rozměrům fotografií.
 • Velikost fotek se totiž může lišit podle toho, jaký typ instantního fotoaparátu vyberete.
 • Výběr designu záleží jen na vás, sáhnout můžete po zcela obyčejném fotoalbu, a pak si ho přizpůsobit podle sebe.
 • Vše si pečlivě projděte ještě předtím, než si polaroid zapůjčíte, nebo pořídíte!

Můžete fotkami ozdobit jeho obal, polepit ho samolepkami či třeba popsat krátkými poznámkami. Díky tomu budete mít všechny fotky uložené na jednom místě.

Album od svatebčanů

Oblíbeným řešením na svatbu je specifické album, které je v podstatě spojeno s návštěvní knihou. Zvolit můžete jakékoliv fotoalbum s prázdnými stránkami. Velikost je opět třeba přizpůsobit fotkám, ovšem nechte ještě nějaký prostor navíc. Prodávají se také přímo vytvořená fotoalba pro tuto příležitost – jsou opatřena elegantním nápisem, jednoduchými deskami a připraveny na vložení polaroidových fotek.

Polaroid rozhodně nemůže chybět na boho svatbě. K té se hodí perfektně!

Kompletace tohoto alba je v režii svatebčanů.

 1. Svěřte jim proto polaroid a nechte se překvapit fotkami, které vytvoří.
 2. Připravte lepidlo a fixu a zbytek nechte na nich.
 3. Každý na stránku nalepí vlastní polaroidové fotky.
 4. Pak už stačí připsat jen krátký vzkaz, citát, či třeba pár veršů z oblíbené básně.

Díky tomu tak budete mít vzpomínku na každého hosta z vaší svatby. Jedná se o velmi originální zpracování fotografií.

Kreativní fotoalbum

Podobným způsobem můžete kromě alba využít také velkoformátový rám na fotografie či malířské plátno.

 • Jestliže zvolíte rám, svatebčané mohou pod sklo vkládat pořízené polaroidové fotky – a vytvořit tak jedinečnou koláž. Je to snadným řešením, pokud chcete mít všechny fotky pohromadě.
 • O něco složitějším řešením je sehnat malířské plátno, na které fotky budete lepit. I tímto způsobem však lze vytvořit netradiční fotoalbum.
 • Každé kreativní fotoalbum potřebuje nějakého pomocníka, kterým mohou být hlavně rekvizity do fotokoutku. Na svatbu se hodí ale také tematické hlášky do fotokoutku!

Výhodou těchto způsobů je, že si je můžete pověsit na zeď. Nebude to tak svatební fotoalbum, na které by se v šuplíku prášilo.

Naopak si díky plátnu či rámu každý den připomenete tento krásný den, vaše zážitky a vzpomínky.

Elegantní jednoduché řešení

Jestliže chcete polaroid využít pro focení více fotografií, je třeba vymyslet také, kam je umístíte. Samozřejmě je můžete přidat do některého z výše zmíněných fotoalb. Ovšem vystavit si je můžete hned na místě. Potřebovat budete pouze starý rám, paletu, či něco podobného. Pak už jen stačí v několika řadách horizontálně natáhnout provázek. Za pomoci kolíčků pak může každý svou fotografii připnout na provázek.

Fotky takto poslouží jako skvělá dekorace, ať už na svatbě, nebo pokud ji takto budete chtít vystavit i doma. Použít můžete zcela obyčejné dřevěné kolíčky, ovšem zakoupit lze také decentní druhy, které jsou ozdobeny například srdíčky. Dále už záleží jen na vás, jak vyřešíte detaily.

Náš tip: Rám i kolíčky můžete nabarvit libovolnou barvou, stejně tak provázek, či použít rovnou ozdobný typ. Pokud se Vám líbí fialová, bude se vám líbit i levandulová svatba ve stylu Provence!

Svatební den je velkou událostí, a proto by byla škoda tyto polaroidové fotky jen tak schovat do šuplíku. Namísto toho si můžete vyrobit originální fotoalbum, ve kterém budou zaznamenány všechny důležité chvíle z tohoto dne.