Vtipné cedulky do fotokoutku? Máme je pro Vás!

Ve fotokoutku se může odehrát prakticky cokoli, ale nesmí tam být nuda! Zábavu samozřejmě vytvoří vaši hosté a je jedno, jestli se jedná o svatebčany, nebo to jsou firemní kolegové. Pokud se ale bojíte, že budou ze začátku trochu zkoprnělí, můžete je trochu nakopnout a připravit pro ně vtipné cedulky do fotokoutku. Díky nim dostanou nápady, jak se vyfotit a rozhodně jim pomohou k tomu, aby se uvolnili.

Zábava by rozhodně neměla chybět na žádné akci, kde se fotokoutek nachází, protože asi nikdo nechce, aby se vaši hosté fotili jak na občanku. Rozhodně lepší jsou úsměvy, nejrůznější kreace a vtipné momentky. Co si tedy můžete připravit?

Potřebujete poradit s tím, jak vybrat Instax do fotokoutku na svatbu?

Vtipné cedulky do fotokoutku na svatbu

Jedno z nejčastějších míst, kde na fotokoutky narazíte, jsou svatby. Zde je také výhoda, že většina svatebních hostů se dobře zná a mají radost z toho, že jsou na svatbě svých blízkých, proto je atmosféra vždy uvolněná, což nahrává i fotografovi při pořizování snímků. I tak ale asi nebudete chtít, aby se hosté jen stroze fotili jeden s druhým, ale bude to chtít okořenit, proto si pro ně připravte vtipné hlášky do fotokoutku, které se na svatbu hodí jako ***** na hrnec. Které to mohou být?

 1. Boží pár
 2. Černá ovce rodiny
 3. Drahá polovička…
 4. Do roka a do dne!
 5. Chci dort!
 6. Nejlepší tchyně!
 7. Nesnáším focení
 8. Tu fotku smaž!
 9. Jsem tu přes jídlo
 10. Co si nepamatuju, to se nestalo
 11. Jsem tu přes pití
 12. Kdo se ráno nestydí, ten se večer nebavil
 13. SVATBA ROKU
 14. Volejte hasiče, mám žízeň
 15. Konečně se vzali
 16. Proč???
 17. GAME OVER
 18. Tým nevěsty
 19. Tým ženicha
 20. Teď velím já
 21. Měl by ses nad sebou zamyslet…
 22. Já to vyhrál
 23. Jsem jeho žena
 24. Jsem její muž
 25. Kdo je nevěsta?
 26. Já to neplatím!
 27. Příště mám svatbu já!
 28. A je po srandě!
 29. Jsi šťastnej? Musim
 30. Máme se rádi!

Vtipné cedulky na firemní párty

Firemní párty je něco úplně jiného, než svatba, i když průběh večerní zábavy dopadá často stejně a někdy ještě daleko překvapivěji. Ať tak, či tak, hlášky na firemní večírek by měly určitě vypadat úplně jinak, než ty na svatbě. Ve fotokoutku se během firemních oslav objeví prakticky každý a někdy se mohou najít i skupinky se šéfem a podobně. Zde je pak dobré použít právě takové cedulky, které se na danou situaci hodí!

 1. Dneska jsem tu přesčas
 2. Zaměstnanec večera
 3. Dostanu přidáno?
 4. Samozřejmě, že mám tu prezentaci hotovou
 5. Nějak mi vypadáváte
 6. Zítra bude sickday
 7. Kdo je tady šéf!?
 8. Založíme odbory!
 9. Dream team
 10. Beze mě jste v háji!

Pokud u vás ve firmě odbory nemáte, tak doporučujeme dávat si pozor při focení s cedulkou číslo 8…

Další rekvizity do fotokoutku

Jak tedy postupovat, pokud přemýšlíte o tom, jak připravit svatební fotokoutek? Doporučujeme si shrnout to, co se na svatbě děje. Předně se odehraje sňatek novomanželů, budou zde dojatí rodiče a prarodiče, dvě rodiny se spojí v jednu a prakticky každý host bude jíst a pít. Někdo víc, někdo míň. A také se budou všichni bavit.

Svatební rekvizity je proto dobré odkazovat právě na konkrétní svatbu jako takovou a určitě je dobré přidat i nějaké regionální, rodinné, nebo osobní symboly či hlášky, kterým sice nezasvěcený pozorovatel rozumět nemusí, ale to nemusí nikomu vadit.

rekvizity do fotokoutku

No a jaké rekvizity zvolit?

 • Paruky, klobouky, cokoli na hlavu
 • Kabáty, kožené bundy, barevné šuštákovky
 • Cedulky a hlášky do fotokoutku
 • Nejrůznější předměty co seženete
 • Fotorám? Samozřejmě

Náš tip: Pokud už víte, že vás svatba čeká a plánujete uspořádat focení pro své hosty, klidně shánějte rekvizity do fotokoutku na svatbu s velkým předstihem. Pokaždé můžete narazit na něco, co se vám může hodit a zároveň to ušetří váš svatební rozpočet!

Paruky, klobouky, cokoli na hlavu

Vzhledem k tomu, jak vypadají svatební přípravy u žen, tak tuto část dekorací do fotokoutku ocení zejména muži. Přece jenom většina z nich nestrávila přípravou účesu dlouhý čas a po absolvování focení s pokrývkou hlavy si vlasy během vteřiny srovnají do původního stavu.

Asi nejlepší z této skupiny jsou samozřejmě paruky. Účes je s každým člověkem silně spojen a stačí, aby si nasadil paruku, a už ho nemusíte poznat. O to víc, pokud se trochu odvážete a seženete buď paruky velkých objemů (na Elvise), nebo třeba divokých barev. Na svatbu v květnu se pak mohou hodit verše z Máje.

Na hlavu si lidé ve fotokoutku nasadí prakticky cokoli a stejně tak platí, že cokoli můžete jako rekvizitu použít. Nebojte se proto nejrůznějších klobouků, helem (starých kožených cyklistických, nebo klidně ty na sváření), nejrůznější brýle, korunek do vlasů a podobně. Asi každý kus najde své uplatnění a vynikne.

Kabáty, kožené bundy, barevné šuštákovky

Dalším vděčným objektem na focení ve fotokoutku jsou samozřejmě jednoduché převleky, které si můžou hosté hodit ideálně jen na focení přes ramena a následně spokojeně odejít. Jako rekvizity tak můžete použít nejrůznější kabáty, staré barevné šusťákovky, nebo třeba silné šály a boa.

U těchto kusů je často výhodou, že stačí navštívit šatníky prarodičů, nebo nevyhozených kusů kdesi na půdě a najdete skvosty, které se budou na fotografiích vyjímat naprosto dokonale.

Tyto doplňky ocení samozřejmě také děti, protože ty si zkrátka musí zkusit všechno.

Nejrůznější předměty co seženete

Už vás nenapadá nic dalšího, co by se dalo do fotokoutku umístit? Určitě ne, je toho totiž opravdu spoustu. Při výběru ale doporučujeme vybírat takové předměty, které jsou zajímavé, ale nejsou ničím nebezpečné svatebčanům. Takže i když vidle na fotce vypadají skvěle, je lepší je na fotkách oželet. Co ale můžete určitě vzít tak může být například kytara, nebo další hudební nástroje. Vděčnými předměty jsou také třeba staré tenisové rakety, potápěčská lahev a cokoli dalšího, co je trochu nečekané. K focení si můžete doplnit i nábytek, třeba staré křeslo nemusí vypadat vůbec špatně a pro fotky s nevěstou bude jako stvořené.

Chcete ještě něco lepšího?

Vtipné cedulky do fotokoutku, nejrůznější rekvizity a uvolnění hosté. Pokud máte tyto tři proměnné na vaší akci, pak se nemusíte bát, že byste se nudili. Můžete ale dodat vašemu fotokoutku ještě něco navíc a tím je možnost, aby se vaši hosté vyfotili V RÁMU. Fotorám, na který si můžete nechat natisknout cokoli vás napadne a co se vám bude na vaši akci hodit! Pokud se vám bude líbit, určitě si ho objednejte!