Svatební kvíz – Shodnou se novomanželé u kvízových otázek?

Svatební kvíz je skvělou zábavou pro ženicha s nevěstou i pro všechny svatebčany. Vybírat můžete z různých otázek, díky kterým vytvoříte tu správnou atmosféru pro tuto velkou událost. Je však třeba vše správně zorganizovat.

Svatební kvíz

Kvíz na svatbu patří mezi jednu z nejoblíbenějších svatebních her. Jedná se v podstatě o odpočinkovou aktivitu, dle toho je také dobré ji zařadit do programu. Ať už tedy chcete chvíli klidu po hostině, anebo pauzu od tanečního parketu. Kvíz pro novomanžele by měl obsahovat vhodné otázky pro páry, přičemž mohou být vtipné, zajímavé, či třeba lehce peprné.

Organizace

Aby mohl novomanželský kvíz proběhnout hladce, je dobré vzít si někoho k ruce, kdo se postará o jeho koordinaci. Tato zábava nemá složitá pravidla, ovšem potřebovat budete moderátora či svatebního koordinátora, který bude klást novomanželům otázky. Pak už vám budou stačit pouze dvě židle, na které se nevěsta se ženichem posadí. K odpovídání na otázky pak můžete využít boty, případně zvolit jiné symbolické předměty.

Atmosféra už bude uvolněná, nezapomeňte přidat nějaké otázky, které nastíní zákulisí svatebního obřadu!

Svatební kvíz pravidla

Tato svatební hra nepotřebuje dlouhé představování. Ženich s nevěstou se na židle usadí zády k sobě tak, aby na sebe neviděli. Na řadu pak přijdou boty a svatební střevíce.

 • Oba z páru si vezmou jednu botu svou a druhou partnera. Ty totiž budou sloužit jako odpověď na vybrané otázky.
 • Jestliže nechcete používat boty, lze vybrat jiné předměty, které poslouží podobě.
 • Oblíbenou volbou je například naběračka či kladivo, případně vařečka a šroubovák.
Svatební kvíz

Vybrat však můžete cokoliv, co bude symbolizovat nevěstu a ženicha. Jakmile je položena otázka – ženich a nevěsta mají za úkol pozvednou botu svou, či botu partnera, a to dle toho, jaká je správná odpověď na otázku.

Vhodné otázky

Otázky na svatební kvíz mohou být opravdu různé, proto vybírejte individuálně. Skvělou volbou jsou zábavné kvízové otázky, ovšem pokud máte vhodnou společnost, nebojte se volit ani peprnější otázky, které mohou být pro hosty zajímavé. Jestliže se svatby budou účastnit i děti, snažte se tomu otázky přizpůsobit. Na otázky pro novomanžele rozhodně nemusí odpovídat pouze samotný ženich s nevěstou, zapojit se mohou i svatebčané. Rozdat jim můžete fáborky dvou barev, takže pak mohou také odpovídat na otázky.

V případě, že se této hry účastní i děti, kvíz můžete klidně rozdělit na dvě části, v jedné z nich budou kvízové otázky pro děti a v té druhé pak ty ostatní.

Zde jsou některé populární otázky, které můžete do svého svatebního kvízu zahrnout:

 • Kdo toho druhého sbalil?
 • Kdo je větší romantik?
 • Kdo víc rozhazuje peníze?
 • Kdo je více tvrdohlavý?
 • Kdo častěji vynáší odpadky?
 • Kdo je lepší řidič?
 • Kdo má hezčí zadek?
 • Kdo si více užije svatební noc?
 • Kdo víc zdržuje, když se chystáte ven?

Nabízí se desítky dalších otázek, které se k této příležitosti hodí.

V tomto duchu si samozřejmě můžete vymyslet i své vlastní, které budou přesně šity na míru novomanželům.

Praktické tipy

Svatební kvíz může mít různé podoby, v podstatě záleží pouze na vás. Je dobré zvolit kolem patnácti až dvaceti otázek, aby kvíz nebyl příliš dlouhý. Snažte se ty nejzajímavější otázky vložit hned na začátek zábavy, abyste hosty zaujali.

Má svatbu česko-slovenský pár? Nie je problém! Máme otázky pre novomanželov aj v slovenčine!

Moderátor by měl mít otázky předem připravené, ovšem můžete dát příležitost také hostům, aby položily svou vlastní otázku. Samozřejmě je zde prostor i pro improvizaci, kdy svatebčané vymýšlí otázku v průběhu hry. Na to se však příliš nespoléhejte a vždy mějte při ruce připravený seznam otázek.

Náš tip: Je také dobré, aby některý z hostů zapisoval odpovědi novomanželů. Díky tomu se pak v závěru můžete podívat na to, v kolika otázkách se shodli, a na které naopak mají odlišné názory.

Svatební kvíz je nenáročnou zábavou, kterou můžete zařadit v podstatě kamkoliv do programu. O něco zajímavější se to může stát v pozdějších hodinách, kdy už jsou novomanželé i svatebčané uvolnění a rádi se tak zapojí do této zábavy. Výběr otázek záleží pouze na vás, snažte se však volit zábavné a zajímavé typy, na které třeba budou mít novomanželé zajímavou odpověď.