Půjčovna polaroidů: Už jste si někdy půjčili něco zadarmo?

Asi každý ví, jak vypadá Polaroid, ale ne každý s ním měl tu čest osobně. Fotoaparát s nádechem retro, který ale dokáže to, co zrcadlovka ani iPhone nedokáže. Fotku vám vytiskne během pár vteřin s magickým efektem toho, jak se na papíře váš snímek postupně objevuje. Jde o velice zábavnou, věc, která se navíc hodí perfektně na jakoukoli svatbu, párty či oslavu. Každý den ale polaroid určitě používat nebudete, proto by vás mohlo zajímat, jak funguje běžná půjčovna polaroidu a co můžete čekat.

Polaroid není nijak velká, ani nákladná věc a proto míst, kde je možné polaroid zapůjčit, najdete v České republice několik. Pokud o zapůjčení instaxu uvažujete, pravděpodobně budete chtít vybírat v místě, kde budete mít snadné převzetí přístroje. Jaké jsou varianty a na co se zaměřit?

Jaký typ vybrat?

Ještě předtím, než začnete hledat tu svou půjčovnu polaroidu, doporučujeme si zjistit, jaké jsou varianta přístrojů, které je možné zapůjčit. Jejich technologie je vždy stejná, liší se ale tím, jak velké snímky každý přístroj tiskne. Pokud sáhnete po variantě mini, tak rozměr fotky, která bude vytištěna, bude 5×9 centimetrů. A k tomu bílý okraj tolik typický pro polaroid. Tyto přístroje bývají zpravidla nejlevnější.

Pokud chcete něco lepšího, v tomto případě spíše většího, pak vás budou zajímat varianty Instax Wide a Square. Ty tisknou fotografie o velikosti 10×9 centimetrů, respektive 8×8 centimetru. K zapůjčení je najdete po celé republice.

Kolik bude třeba fotek?

Instantní filmy si můžete pořídit již od pár kusů v balení. Značně výhodnější ovšem bývá zakoupit rovnou větší balení, které obsahuje několik desítek fotek. V případě půjčoven se cena za jednu fotku může lišit, a to i v závislosti na tom, jaký konkrétní fotoaparát si vyberete. Dá se však říci, že jedna fotografie vás vyjde na zhruba dvacet až třicet korun.

Setkat se můžete také s nabídkami, kdy nákup více fotek při zapůjčení polaroidu vyjde výhodněji, takže za fotky zaplatíte méně.

Jestliže váháte, jaký počet fotek bude ideální, snažte se řídit podle počtu hostů, které na svatbě očekáváte.

  • Vždy mějte alespoň tolik filmů, kolik přijde hostů.
  • Samozřejmě se však vždycky hodí mít jich několik navíc.

Některé fotografie se totiž nemusí povést, případně zájem o focení bude větší, než jste čekali.

album fotek z polaroidu

Kolik stojí zapůjčení polaroidu?

Nic. Zadarmo. To je u většiny půjčoven částka, kterou zaplatíte za zapůjčení Polaroidu jako takového. Při půjčení ale musíte uvést, kolik snímků si společně s přístrojem objednáváte. Násobek ceny jednoho snímku a množství snímků vám pak dá výslednou cenu.

Téměř každá půjčovna polaroidů vám vyjde vstříc s tím, že můžete objednat více snímků a pokud je nevyužijete, peníze vám vrátí.

Při převzetí polaroidu se tak často platí jen za zakoupené snímky a samozřejmě vratná záloh na zapůjčený přístroj. Zapůjčení polaroidu tak váš svatební rozpočet zatíží míň, než když si ho koupíte a pořídíte filmy.

Kolik tedy zaplatím?

Půjčoven, které nabízí instantní fotoaparáty, je celá řada. Každá půjčovna polaroidů má jinou strategii a tak se mohou lišit i ceny za zapůjčení polaroidu.

  • Půjčovné se pohybuje v řádech stovek korun, nejedná se tedy o velké finanční náklady.
  • Je však třeba počítat s tím, že platit budete za jednotlivé fotky.
  • Instantní filmy nejsou zrovna levné, ovšem to by vás rozhodně nemělo odradit.
  • Polaroidové fotky totiž mají jedinečnou atmosféru, typický vzhled a jejich výhodou je, že je máte již během pár sekund v ruce.

Mnohdy se půjčovné odvíjí od toho, kolik fotek si koupíte. Čím více jich bude, tím nižší bude cena zapůjčení polaroidu. Záleží tak na vašem rozhodnutí, zda se více vyplatí pronajmout si polaroid za plnou cenu a zakoupit vlastní filmy, nebo raději využijete možnosti půjčovny, kdy zaplatíte filmy a získáte tak výhodnější půjčovné.

zapůjčení polaroidu

Jak na zapůjčení polaroidu zdarma?

V mnoha půjčovnách si dokonce můžete polaroid zapůjčit zcela zdarma. Díky tomu tak opravdu platíte pouze fotky, které pořídíte. Nejčastější podmínkou je, že je třeba zakoupit určité minimální množství fotek, aby půjčení polaroidu bylo zdarma. Jestliže chystáte velkou svatbu a očekáváte spoustu fotek, pak je tato nabídka velmi výhodná. Ovšem vždy je třeba počítat s tím, že budete muset složit zálohu. Ta se většinou pohybuje kolem jednoho tisíce korun.


Potřebuji si tu věc vůbec půjčovat?

Samozřejmě nepotřebujete. Ale chcete. Je absolutně jedno, jakou pořádáte párty, nejvíc se ale hodí polaroid na svatbu. V takovém případě určitě doporučujeme předem zakoupit fotoknihu, kam vám hosté mohou následně své fotky nalepit. Zcela bez práce vám tak vznikne album momentek ze svatby, kterým si pak budete moct listovat.

Fotokoutek už je takovou tradiční zábavou na svatbě! Víte ale, jaké jsou opravu staré svatební tradice?

Oproti fotobudce má Polaroid tu výhodu, že ho lze snadno vzít do ruky a odnést kamkoli, kde je potřeba něco vyfotit. Doporučujeme ho ale nechat přímo na místě, které hostům k focení určíte. Ve fotokoutku. Do něj můžete připravit nejrůznější rekvizity, které fotky rozhodně vylepší!

Album fotek

Focení s polaroidem je totiž zážitek sám o sobě. Rozhodujte se také podle toho, jak chcete instantní fotky využívat.

  1. Pokud z nich chcete tvořit památeční album, do kterého každý z hostů nalepí svou fotografii, bude počet fotek odpovídající počtu hostům dostačující.
  2. Pokud však chcete zachytit mnohem více momentů během celého dne, nebojte se koupit raději více filmů.

Každá lepší půjčovna polaroidů nabízí možnost vybrat si určitý počet filmů, přičemž ty, které nevyužijete, můžete jednoduše navrátit zpět s polaroidem a budou zpětně proplaceny. Zaplatíte tak opravdu pouze za ty fotky, které jste pořídili.

Užitečné doplňky

Pokud si nejste jisti, jakou půjčovnu vybrat, podívejte se, jaké doplňkové služby nabízí. Nejdůležitější je, aby součástí zapůjčení fotoaparátu byly také baterie. V opačném případě je totiž třeba myslet ještě na nákup těch správných baterií, bez kterých polaroid nebude fungovat. Skvělou službou je také bezplatné doručení polaroidu k vám, a následně i jeho vrácení.

Náš tip: V některých půjčovnách si navíc můžete rovnou s polaroidem pořídit také originální svatební album, fotorámečky a mnoho dalšího. Díky tomu tak získáte komplexní službu a nebudete mít starosti navíc.

Zapůjčení polaroidu je skvělým řešením, pokud si ho nechcete kupovat. Instantní fotoaparát je senzační zábavou pro hosty, přičemž díky němu můžete vytvářet jedinečné fotky a skládat je do fotoalba. Polaroid poskytuje zcela novou zkušenost oproti běžným digitálním fotoaparátům. A pokud máte rádi přehled, podívejte se na kompletní informace o Instaxu a jak vybrat Instax.