Pozadí do fotokoutku: Dejte fotkám větší náboj!

I když při focení jde především o to, co je v popředí, tak pěkné pozadí chce mít přece každý. Muži i ženy. Proto si myslíme, že je důležité, abyste věnovali péči i tomu, kde a jak fotokoutek umístíte, aby fotky byly opravdu perfektní. Někdy budete fotit venku, jindy zase v menších prostorách, ale každé místo může nabídnout zajímavé pozadí do fotokoutku. A pokud to vážně nejde, tak si ho můžete zapůjčit, vyrobit, nebo virtuálně vytvořit.

Pokud jste se rozhodli, že budete mít na své akci fotokoutek, určitě doporučujeme začít plánování tím, kam ho umístíte. Během samotné akce se už bude místo pro focení měnit jen obtížně, proto v tomto případě určitě platí pravidlo „dvakrát měř, jednou řež“. I když jsme si jisti, že do připravíte nejrozmanitější rekvizity do fotokoutku, tak pokud budete mít špatné pozadí, moc krásy nevykouzlíte.

A to nikdo nechce.

Venkovní fotokoutek a kam ho umístit

Pokud zvažujete umístění fotokoutku v exteriéru, pak pravděpodobně budete pořádat svatbu, či jinou párty a to v letních měsících. Venkovní fotokoutek má své neopakovatelné kouzlu díky tomu, že se během dne postupně mění světlo a fotky tak nejsou dokonale monotónní.

Venkovní prostředí nabízí spoustu možností, kam fotokoutek umístit. Ideální pozadí do fotkoutku mohou vytvořit například bohatě rozkvetlé keře, stará kamenná zeď, nebo třeba vrata od stodoly. Záleží na tom, co se vám líbí a co máte v daném místě k dispozici. Přírodní fotokoutky na vás budou čekat hlavně na svatbě v boho stylu.

Náš tip: Než fotokoutek venku finálně umístíte, vyzkoušejte si nanečisto pár fotek, abyste ověřili, že nikde v pozadí neruší třeba komín továrny, nebo nějaký svinčík!

Fotokoutek uvnitř a jak na něj

Umístění fotokoutku v interiéru je často podstatně nudnější a jednotvárnější, než nabízí venkovní prostory. A je to logické. Většina vnitřků budov je vymalována bílou barvou, nebo při nejlepším jedním odstínem barvy. Pokud chcete použít na pozadí prostředí daného prostoru, tak můžete mít štěstí třeba v tom, pokud bude v místě nalepena nějaká zajímavá tapeta. Ta se dá krásně jako pozadí použít a fotky budou vypadat skvěle.

Jestli ale takové štěstí nemáte a vnitřní prostor je nudný jak povinná literatura, nezoufejte. Vyrobte si vlastní pozadí. Nebo si ho půjčte.

fotokoutek na svatbu

Jak vyrobit pozadí do fotokoutku?

Univerzální návod na to, jak vyrobit pozadí do fotokoutku, vám asi nedáme. Co k tomu ale budete potřebovat opravdu vždycky? Určitě nějakou konstrukci, na kterou budete moct upevnit látku, nebo ozdobné třásně, které vám pozadí vytvoří. Nemusí se to zdát, ale kolikrát stačí použít i obyčejné záclony a hned je celkový dojem podstatně příjemnější.

Na levandulovou svatbu můžete vytvořit pozadí právě z této květiny, nebo z fialové látky!

Pokud plánujete vyrábět pozadí do fotokoutku na svatbu, můžete to mít jednodušší. Jestli jste měli na svatbě slavobránu, pak máte z poloviny vyhráno. Z její konstrukce uděláte fotokoutek snadno a pokud je nazdobená květinami, stačí před ní jen umístit fotobudku, nebo fotoautomat, nebo jak tomu chcete říkat.

slavobrána a zeď
Slavobrána a cihlová zeď jako pozadí do fotokoutku? Proč ne.

Na co si dát pozor?

A na co si dát pozor, až budete přemýšlet o pozadí do fotokoutku? Vždycky bude důležitý kontrast a světlo.

Pokud například plánujete párty, kam mají všichni dorazit v černé, tak při černém pozadí budou hosté na fotografiích méně viditelní. Což ovšem může být záměr, někdy je to lepší. Jednotvárné barvy pozadí mají také tu nevýhodu, že pokud nejsou dokonale napnuty, je na nich vidět každá nerovnost, proto jsou lepší pozadí s nějakými vzory.

Zjistěte, jak správně fotit na svatbě!

Hlavně u venkovního fotokoutku určitě přemýšlejte o tom, jaké bude na focení světlo. Nikdy neumísťujte fotokoutek tak, aby slunce pralo objektům do očí. Pokud na to zapomenete a budete fotit například v létě časně odpoledne, budou se na fotkách všichni křenit.

Venkovní fotokoutek má ještě jedno úskalí, na které je třeba nezapomenout. Když umístíte plachtu o rozměru například 300×220 centimerů, musíte ji opravdu dobře upevnit. Většinou se nejedná o těžkou věc, takže když zafouká vítr, může vám celé slavné pozadí z fotokoutku odletět.

Virtuální pozadí a zelená stěna

Chcete mít více pozadí, ale nechcete je co půl hodiny přestavovat? V takovém případě je ideální sáhnout po profesionálním řešení a vyřešit pozadí pomocí zelené stěny. Určitě to znáte – zelené pozadí dává možnost, virtuálně nahrát jakékoli pozadí chcete. Můžete tak hosty posadit na pláž, do centra nějaké metropole, nebo je nechat vyzkoušet si předpověď počasí.

Doufáme, že jsme vám pár nápadů dali. Tak ať máte pěkné pozadí a ať to V RÁMU dobře vypadá!