Jak vybrat Instax

Instantní fotoaparáty jsou na svatbách čím dál tím populárnější. Focení s nimi je zážitek, přičemž vytváří jedinečné fotografie, které jsou výrazně odlišné od běžných fotografií. Jestliže se rozhodujete pro nákup či pronájem tohoto fotoaparátu na svatbu, je důležité vědět, jak vybrat Instax přesně tak, aby vám vyhovoval.

Polaroid, nebo Instax?

Nejčastěji se můžeme setkat se značkou Polaroid či Instax od FujiFilmu. Na první pohled se fotoaparáty příliš neliší, ovšem rozdíl je hlavně v používání a také rychlostí produkce fotek.

 • Jestliže nemáte s tímto typem fotoaparátů žádné zkušenost, lepší volbou bude pravděpodobně Instax, jehož obsluha je jednodušší.
 • Na druhou stranu však Polaroid nabízí opravdový zážitek, fotky z něj navíc mají typický retro nádech, pro který jsou instantní fotoaparáty tak oblíbené.

Určité rozdíly jsou i mezi jednotlivými modely každé ze značek, takže výběr může zabrat dost času.

Představíme si nejoblíbenější modely a také to, co od nich můžete očekávat, abyste mohli vědět jak postupovat, pokud nevíte, jak vybrat Instax

Instax Square

Nejprve se podíváme na Instax.

 1. Modely této značky obecně mají kvalitnější a ostřejší fotky, kterým chybí vintage vzhled. Pro někoho to může být plusem.
 2. Na druhou stranu se tento model může pyšnit jednoduchým ovládáním, které zvládnete i pokud jste podobný foťák nikdy neměli v ruce.
 3. Je také svižný, takže fotografie získáte během chvilky.

Instax Square vytváří typicky čtvercové fotky s tenkým rámečkem. Nepochybně velkým bonusem je cena za filmy. Za jednu fotku totiž zaplatíte zhruba o polovinu méně než za fotku z Polaroidu. Jestliže tedy hledáte nejlepší řešení, co se týká poměru ceny a výkonu, tento instantní fotoaparát je skvělou volbou.

InstaxWide

InstaxWide je skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí na fotografii zachytit co možná nejvíce.

 1. Tento model je výrazný hlavně velikostí fotek, které s ním pořídíte – ačkoliv se jedná o instantní fotografii, její rozměry dosahují zhruba 11×9 centimetrů, přičemž obrazová plocha tvoří 10×6 centimetrů.
 2. Díky tomu tak můžete snadno fotografovat i větší skupinky lidí, široký záběr je opravdu praktický.

Stejně jako u předchozího modelu, i tento Instax je snadný na obsluhu a již během pár vteřin z něj vyjede kvalitní fotka.

Polaroid 600

Jestliže toužíte po typickém instantním fotoaparátu, pak je Polaroid tou pravou volbou. Právě od této značky totiž můžete očekávat tak oblíbené vintage fotografie, které mají jedinečný nádech, takže dokonale zachytí atmosféru. Jestliže hledáte jednoduchý a spolehlivý model, volte Polaroid 600.

 1. Jejich výhodou je, že filmy seženete opravdu snadno.
 2. Pod tímto označením se nachází několik fotoaparátů, ovšem nemusíte si při výběru zoufat.
 3. Všechny totiž umí v podstatě to samé, takže je to spíše otázkou designu, jaký se vám líbí.

Velmi oblíbené jsou Polaroid 635CL a podobný model 636CL. Případně je dobrou volbou také Polaroid 600 Impulse, který je základním modelem. Hodí se tak pro každého, kdo s instantní fotografií teprve začíná. Na výběr však máte z opravdu široké nabídky, takže postupně můžete zkoušet nové modely s různými vymoženostmi.

TIP: Podívejte se také na srování instaxů, kde se dozvíte jaké jsou nejlepší a zároveň jsou srovnány i podle cen.

Polaroid OneStep 2

Relativně mladým modelem je právě Polaroid OneStep 2. Ten vychází z předchozích modelů, ovšem nabízí mnoho výhod díky modernizaci.

 1. Obsahuje totiž integrovanou baterii, takže už žádné nemusíte vkládat.
 2. Díky tomu pořídíte i filmy výrazně levněji.
 3. Jeho plusem je také skvělá optika, která dokáže zachytit i detaily. To vše je schované v elegantním těle fotoaparátu.
 4. Využít navíc můžete také samospoušť.

O něco ještě lepším modelem je Polaroid OneStep+. I ten je skvěle vybavený, ovšem to nejlepší na něm je, že ho můžete hravě ovládat chytrým telefonem. Díky tomu máte k dispozici různé funkce a úpravu fotografií. Jeho obsluha je tak opravdu jednoduchá a tento model se hodí pro každého.

Jak vybrat Instax je otázka spíše na ženicha. Ví ale už nevěsta, jak vybrat svatební šaty?

Jak se tedy rozhodnout?

Jestliže jste ještě instantní fotoaparát neměli v rukách, dobrou volbou je značka Instax. Hezké fotky s ním pořídí i začátečník, který si nejčastěji můžete i pronajmout.

Pokud však fotíte rádi a chcete typické polaroidové fotky, pak se dívejte raději po značce Polaroid.

V tom, jaký Instax na svatbu vybrat vám může mantinely určitě i svatební rozpočet. Ani jedna varianta ale není nijak likvidační!

Obě tyto značky ovšem mají rozhodně co nabídnout a nejlepší je rozhodovat se podle specifikací jednotlivých modelů. Největším kritériem pro to, jak vybrat instax, je samozřejmě výsledná velikost fotografií!