Fotokoutek a pronájem? Stále oblíbenější varianta na vaši akci!

Způsobů, jak vytvořit fotokoutek na svatbu, nebo jakoukoli jinou párty je samozřejmě celá řada. Můžete si přinést všechny možné drobnosti, co dům dá, jako pozadí použít co se zrovna v místě naskytne, nebo můžete zvolit profesionální řešení a fotokoutek si pronajmout. Co tím získáte? Asi především to, že se všichni přijdou do foto koutku podívat, hosté dostanou kvalitní vytištěné fotografie a vy nebudete mít s ničím starosti. Pokud jste se s takovou fotobudkou ještě nesetkali, určitě se to brzy změní. Profesionální fotokoutek a pronájem jdou zkrátka k sobě.

Vlastními silami, nebo od profíků?

Jak už bylo zmíněno v samotném úvodu, je potřeba zmínit, co se liší v tom, jestli si uděláte nějaký fotokoutek sami, nebo pokud sáhnete po dodavateli, který za vámi na místo přijede a fotokoutek vám připraví a kompletně obslouží.

Jedním z hlavních kritérií je samozřejmě předpokládaný počet hostů. Pokud chcete pouze malou oslavu, tak si myslíme, že si bohatě vystačíte s vlastním řešením. Pravděpodobně se budete všichni znát velice dobře a tak se můžete ve fotokoutku na přeskáčku vyfotit navzájem a užít si při tom i zábavu. Na svatbě můžete vytvořit fotokoutek například ze slavobrány, kterou budete možná na obřadu mít.

Pokud ale plánujete větší, či formálnější akci, určitě je dobré, aby někdo fotokoutek obsluhoval. Už kvůli samotnému výsledku, tedy fotkám. Obsluha fotokoutku řekne hostům, kam přesně se mají postavit, aby na fotce vypadali dobře, a poté fotku vytiskne v požadovaném počtu kopií. Jestli se jedná o akci, kde se dá předpokládat utvoření mnoha takových skupinek, určitě musí fotobox obsluhovat někdo, kdo je k tomu vyškolený a bude odpovídat jen za focení.

Náš tip: Malé rodinné oslavy si vyfotíte sami. Pokud plánujete velkou svatbu, nebo párty, doporučujeme pro fotokoutek pronájem. Získáte tím klid, profesionalitu a skvělý výsledek.


Pronájem fotokoutku a co za své peníze dostanu?

Když se rozhodnete, že chcete na své akci mít fotokoutek od profesionála, ověřte si, co za své peníze dostanete. Základní nabídka se v případě jednotlivých dodavatelů celkem shoduje, otázkou zůstávají doplňkové služby. Také si připravte na to, že každý svému zařízení říká jinak, pro někoho je to fotobedna, druhý mu říká fotobox, třetí zase fotobudka. Vždy jde ale o velmi podobný přístroj.

Co je v základní nabídce?

Základní nabídka nejčastěji obsahuje následující položky:

  • Doprava na místo objednání a zpět v ceně
  • 3 hodiny focení
  • Neomezený tisk fotografií
  • Někdy mohou být i cedulky do fotokoutku

Toto je podle nás možné označit za nabídku, se kterou se setkáte nejčastěji, pokud se pro pronájem fotokoutku rozhodnete. V čem se tedy mohou následně nabídky lišit?

Profesionální fotky z fotobudky? Ano!

Fotobudka je skvělá hlavně díky tomu, jak snadno se obsluhuje.

  • Uvnitř ukrývá profesionální fotoaparát, který se postará o dokonalou kvalitu fotografií.
  • Vy se tak nemusíte zabývat podrobnostmi, stačí se už jen vyfotit.
  • Díky tomu tak můžete věnovat více času zábavě s fotografiemi, nikoliv obsluze fotokoutku.

Abyste měli jistotu, že vše bude po celou dobu akce spolehlivě fungovat, o fotobudku se bude starat zkušená obsluha. Ta vám tak může poradit v případě, že si nebudete vědět rady s focením. Případně se samozřejmě staré také o technické záležitosti a řešení komplikací. Vše však funguje hladce a snadno, takže se není čeho obávat. Dokonce i samotná instalace fotobudky je snadná, takže to nemusíte řešit dlouho předem. Obsluha s přípravou začíná zhruba 30-60 minut před začátkem focení, takže není nutné chystat fotokoutek s velkým předstihem.


Doplňkové služby k fotokoutku?

To už záleží na kreativitě a nabídce každého z dodavatelů.

Nejčastěji dostanete k základní nabídce ještě rekvizity do fotokoutku. Ty se budou na focení určitě hodit, vznikají s nimi pak podstatně zábavnější fotky.

Další položkou, za kterou už se častěji připlácí, je pozadí do fotokoutku, které doporučujeme zejména, pokud objednáváte fotokoutek na firemní večírek. Ty se často odehrávají v interiérech s bílými zdmi a to na focení není ta největší krása. Můžete si nechat také vytvořit vlastní pozadí na míru, nebo například horní či dolní štítek na vaše fotografie. Na něj pak můžete uvést například datum a jméno akce, nebo přiřadit logo firmy.

Náš tip: Porovnejte si nabídky pečlivě a předem si prověřte, co za své peníze dostanete!

Poslední položka, která je v často v seznamu příplatků, je čas provozu fotokoutku. A zde rozhodně platí pravidlo, že čím déle budete fotokoutek chtít, tím méně na hodinu času budete platit. Když objednáte fotokoutek, pronájem tvoří jen zlomek ceny. Často je hlavní položkou čas strávený na cestě tam, instalaci, deinstalaci a následně cestě zpět. Právě proto nejsou příplatky za delší čas tak vysoké.

Co bude potřeba?

Fotobudku můžete nechat umístit do vnitřních i vnějších prostorů. V případě, že se akce koná venku, bude třeba zajistit party stan, který fotobudku ochrání před deštěm a ostrým sluncem. Kromě toho je však třeba vybrat vhodné místo.

Pro pohodlný provoz byste měli vyhradit prostor alespoň 4×4 metry.

  1. Chybět by neměla ani klasická elektrická zásuvka 220V.
  2. Dále by neměly chybět alespoň dva stoly, na které budete moci umístit všechny rekvizity.
  3. Nezbytností je také Wi-Fi připojení, které vám zajistí pohodlné sdílení fotek rovnou z fotobudky.

Fotobudka se postará o kvalitní fotografie z pořádané události, aniž byste se o ni museli starat. Kromě toho navíc nabídne také spoustu zábavy, jelikož se jedná o poněkud netradiční fotokoutek. Jestliže tedy hledáte snadné řešení pro focení hostů na svatbě, plese, či třeba firemním večírku, měli byste fotobudku rezervovat co nejdříve. Dokáže totiž pořádně rozproudit atmosféru a poskytne fotografie, díky kterým budete mít nezapomenutelné vzpomínky.

S jakou cenou mám tedy počítat?

A jaká je tedy běžná cena za tuto službu? Nejčastěji si připravte částku okolo 10 000 Kč, za kterou dostanete vše, co jsme zmiňovali výše jako standardní nabídku. Za svoje peníze ale dostanete profesionální přístup, kupu fotek a hlavně spokojené hosty, kteří na vaší akci nezapomenou.