Fotobudky Praha – kde se v Praze vyfotit, nebo kde objednat?

Kdyby se psal rok 2000, bylo by všem hned jasné, co pod spojením fotobudka hledáte. Ale protože začátek milénia je už dávno pryč, tak dnes to tak jasné být nemusí. Pod pojmem fotobudka je možné dnes očekávat hned dva výsledky s tím, že obě budky sice něco fotí, ale každá něco úplně jiného. Pokud potřebujete nudnou fotografii na doklady a jste z hlavního města, nemusíte se bát. Jako ostatní velká města je na fotobudky Praha bohatá. No, a pokud potřebujete tu druhou variantu, tak také najdete.

Není budka jako budka

Rozdíl mezi ptačí budkou a kadibudkou vám vysvětlí asi opravdu každý. Rozdíl mezi fotobudkami už ale na první pohled zřejmý být nemusí. Aby bylo ale jasno všem, tak nejen, že vysvětlíme rozdíl mezi těmito dvěma objekty, ale také vám dáme tipy, kde a jaké najít. Jaký je tedy ten rozdíl?

 • Fotobudka – automat, kde pořídíte fotografie na dokumenty
 • Fotobudka – Přístroj, kterým ozdobíte fotokoutek na párty, fotky vám ukáže i vytiskne

Hlavní rozdíl je tedy v jejich účelu. A zatímco do té první fotobudky musíte dojít vy, ta druhá přijede na jakoukoli akci až za vámi. A nejčastěji i s obsluhou.

Pojďme ale postupně a podívejme se nejdřív na ty nudnější z fotobudek, ve kterých je ale focení často také zážitkem.

Vyfoťte se za plentou fotobudky!

Pokud jste někdy potřebovali rychle fotografii na nějaký oficiální dokument, asi jste ze všeho nejdřív začali hledat právě tyto automaty, odkud do pěti minut vycházíte se sérií fotek, na které sice nebudete vypadat jak Hollywoodská hvězda, ale možná díky nim za hranice zamíříte. Fotoautomaty má každé větší město a v Praze nejde o žádnou raritu. Asi nejsnazší je navštívit ty fotobudky, které se nachází přímo v jednotlivých stanicích metra.

 • trasa metra A – stanice Dejvická, Muzeum, Můstek, Náměstí míru
 • trasa metra B – stanice Anděl, Černý most, Florenc, Hůrka (v Albertu), Karlovo náměstí, Smíchovské nádraží, Zličín
 • trasa metra C – stanice Háje, I.P.Pavlova, Kačerov, Ládví, Roztyly, Vltavská, Vyšehrad

Pokud jste větší světoběžníci a metro je pro vás moc všední přepravní stroj, můžete se vyfotit i v automatu na Letišti Václava Havla v Praze a to v Terminálu 2 u reklamace zavazadel.

fotoautomat v Praze

Co vás ve fotoautomatu čeká?

Především zážitek. Nechceme mluvit o tom, jak má vypadat průkazová fotografie, ale především o tom, jaké zážitky a pocity vás po návštěvě fotobudky v Praze čekají.

 1. Jako první je potřeba zmínit, že software fotoautomatů nepatří mezi ty nejrychlejší přístroje světa, proto buďte trpěliví a dejte přístroji chvilku na odezvu. Ve výsledku je to nejrychlejší varianta.
 2. Než do fotoautomatu vlezete, nastavte si židličku na požadovanou výšku. Pokud máte více než 190 cm, můžete být překvapeni. Sice si sednete, ale až vás automat začne fotit tak zjistíte, že nasoukat hlavu do požadované výšky je trochu oříšek.
 3. Pak už přichází samotná akce. Fotobudka začne odpočítávat 3-2-1 až do pomyslné spouště a pak přichází okamžik napětí. Už to cvaklo, nebo ne? No, trvá to. Proto se rozhodně nehýbejte tak dlouho, dokud si nebudete jistí, že už vás automat prostě vyfotit musel.
 4. A poslední rada pro ty, kteří potřebují na focení klid. Pokud mezi takové patříte, tak si focení v této budce opravdu neužijete. Za závěsem uslyšíte spěchající lidi, brečící děti, hlášení rozhlasu a zkrátka celý ruch městské dopravy.

Fotobudka co přijede za vámi?

Možná právě tu hledáte. Pokud nepotřebujete vytvořit jednu nudnou fotografii ve čtyřech kopiích, ale spíše milion veselých fotek a co kus, to originál, pak je tahle fotobudka tím, co hledáte. Nejčastěji lidé objednávají fotobudku na svatbu, případně na festival, koncert, výstavu. Hvězdou večera je vždy fotobudka na firemním večírku, kde je občas svědkem věcí, kterých by být svědkem nechtěla.

Co tedy umí?

 1. Přijede za vámi na smluvené místo, většinou i s obsluhou
 2. Stane se terčem pozornosti, kde se vyfotí každý
 3. Po vyblejsknutí vám na monitoru ukáže, jak vypadáte
 4. Když uznáte, že máte i horší fotky, můžete si ji nechat vytisknout
 5. Odcházíte se vzpomínkou a to je super
fotobudky

Samozřejmě ale taková zábava není zadarmo a rozhodně si budete muset připravit víc, než když si budete chtít pořídit pasovku v automatu v metru. Cena pronájmu fotokoutku je různá, ale nejlevnější pronájmy najdete od částky okolo 9 000 Kč, vyšplhat se ale můžete i daleko výše.

Co by ale rozhodně nemělo ve fotobudce chybět, tak to je možnost vyfotit se rovnou V RÁMU. Rozhodně náš fotorám ale doporučujeme spíše na svatby a párty. V metru byste s tím do fotobudky lezli obtížněji!